Informacje, podziękowania i Betlejemskie Światło Pokoju, czyli grudniowy apel szkolny

20 grudnia 2019 roku
W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Natalia, uczennica klasy VI i przewodnicząca SU, serdecznie powitała koleżanki, kolegów, nauczycieli i harcerzy Niezależnej Drużyny Harcerskiej oraz poinformowała, że podczas apelu podsumujemy naszą pracę w ostatnim miesiącu.
Przedstawiciele klas opowiedzieli o wydarzeniach klasowych. Pani Ewelina i Pani Paulina pogratulowały Uczniom wspaniałego występu podczas tegorocznych Jasełek. Uczniowie otrzymali dyplomy uznania za niepowtarzalną osobowość sceniczną i udział w Jasełkach 2019 .
Następnie głos zabrał dh Dariusz Biedak i harcerze. Opowiedzieli nam o znaczeniu i historii Betlejemskiego Światła Pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju to symbol zrozumienia i pojednania między narodami. W tym roku przekazaniu światła towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”.