sniadanie 063

Świąteczne śniadanie

We wtorek 29 marca w całej szkole odbyło się świąteczne śniadanie. W przygotowaniach wzięli udział wszyscy uczniowie. Każde dziecko doskonale wie, co powinno znajdować się w koszyku wielkanocnym i jakie przysmaki rządzą na świątecznym stole. Swoimi wiadomościami bardzo chętnie dzielili się z innymi kolegami i nauczycielami.

Każde z dzieci brało czynny udział w przygotowaniach śniadania. Po dokładnym umyciu dłoni uczniowie przystąpili do krojenia szczypioru, kiełbasy, pasztetu i innych pyszności. Każdy znalazł coś dla siebie. Jedni obierali jajka, drudzy układali je na półmisach i ozdabiali, tworząc fajne buźki. Uczniowie samodzielnie nakryli do stołu, jak również ustawili na nim przygotowane potrawy.
Na naszym wspaniale udekorowanym stole królowały babki wielkanocne, jajka, pasztet i pyszne pieczone mięsa. Z wielkim apetytem dzieci zjadły śniadanie. Okazało się, że szczypiorek i rzeżucha bardzo wszystkim smakowało. Największą atrakcją naszego śniadania okazały się jajka czekoladowe i baby wielkanocne.

{gallery}swiateczne_sniadanie{/gallery}