Wybory Samorządowe’2019 w „Aleksandrze”

18 listopada 2019 roku

W całej Polsce, w październiku, odbyły się Wybory Parlamentarne. W poniedziałek, 18 listopada, Uczennice i Uczniowie oraz Pracownicy naszej szkoły, w pełni demokratycznych wyborach, wybierali władze Samorządu Uczniowskiego.

Poniedziałkowe wybory do Samorządu Uczniowskiego były zwieńczeniem wcześniejszej profesjonalnej kampanii wyborczej. Kandydaci przekonywali rówieśników do swoich racji, szukali sojuszników, nazywali najważniejsze sprawy, jakimi chcą się zająć w szkole.

18 listopada 2019 roku przekonaliśmy się, że Wybory Samorządowe to święto całej szkolnej społeczności. Od młodych samorządowców można uczyć się kreatywności, transparentności i grania fair.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Zwycięzców poznamy już wkrótce 😊.