“ZDROWE ZAMIENNIKI NIEZDROWYCH PRZEKĄSEK”

8 listopada 2017 roku

W środę odbyły się drugie zajęcia z cyklu „Jedzenie ma znaczenie”. Tematem lekcji były “Zdrowe zamienniki niezdrowych przekąsek”. Dzieci poznały definicję przekąsek, ich rodzaje oraz nauczyły się rozróżniać wersje niezdrowe od tych zdrowych. Uczniowie już wiedzą, jakie mogą być konsekwencje spożywania niezdrowych przekąsek. Po krótkim wprowadzeniu do tematu dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach praktycznych. Wspólne czytanie etykiet produktów i podział ich na te, które możemy spożywać, jako przekąski oraz te, których zdecydowanie powinniśmy unikać nauczyło dzieci jak być świadomymi konsumentami.
Zwieńczeniem zajęć było wspólne przygotowywanie zdrowych przekąsek w postaci owoców przekładanych masłem orzechowym. Dzieci były zachwycone!
Przygotowali: Anna Rutkowska i Bartosz Ożarek